środa, 30 listopad 2016 19:58

Dzień Patrona, ślubowanie klas pierwszych

Mszą Św. rozpoczęły się 25 listopada uroczystości Święta Patrona połączone z ślubowaniem klas pierwszych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach.

Dzień Patrona, ślubowanie klas pierwszych

Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości, a wśród nich Starosta Przysuski Marian Niemirski, Wicestarosta Przysuski Tomasz Matlakiewicz, Przewodniczący Rady  Powiatu w Przysusze Krzysztof Wochniak, Wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak, przedstawiciele z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu, Służby Więziennej z Radomia, księża,  dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, absolwenci z prezesem Stanisławem Bartosem, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Nie zabrakło również członków Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala wraz z honorowym Hubalczykiem płk. Marianem Zachem.

Od kilku lat w Dniu Patrona Szkoły uczniowie klas pierwszych ZSPiMS oraz Liceum Kadetów składają ślubowanie potwierdzające ich przyjęcie do społeczności szkolnej. Ślubowanie odbyło się w podniosłej atmosferze zgodnie z ceremoniałem wojskowym, który na wszystkich zgromadzonych zrobił ogromne wrażenie. Następnie przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem patronki szkoły.

Kolejne części uroczystości odbywały się w sali gimnastycznej. Starosta Marian Niemirski wręczył 15 najzdolniejszym uczniom Stypendia Starosty Przysuskiego, gratulował sukcesów i  życzył kolejnych w przyszłości. Rodzice wyróżniających się uczniów klas pierwszych otrzymali listy gratulacyjne. Nagrodę dla najlepszej kadetki Karoliny Łuszczyńskiej wręczył  Grzegorz Leśniewski, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a.

Uroczystości zakończył program słowno – muzyczny pod hasłem „Non possumus”, który dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i refleksji.

Uczniowie wyróżnieni Stypendium Starosty:

1. Ilona Biernacka 5,25
  2. Karolina Łuszczyńska 5,11
  3. Patrycja Oracz 5,07
  4. Jakub Chmielewski 5,00
  5. Marceli Kowalczyk 5,00
  6. Kinga Musiał 4,94
  7. Żaklina Karwat 4,90
  8. Izabela Wójciak 4,90
  9. Agata Cholewińska 4,89
  10. Kinga Pająk 4,88
  11. Kamil Walasik 4,87