środa, 12 październik 2016 21:11

Szkolenie w Pułku Ochrony

W ramach współpracy  szkoły z Pułkiem  Ochrony nasi uczniowie po raz  kolejny wzięli udział w warsztatach szkoleniowych. Kadeci uczestniczyli w zajęciach, które obejmowały szkolenie strzeleckie, inżynieryjno-saperskie, łączności, walkę wręcz i musztrę.

Szkolenie w Pułku Ochrony

Podczas zajęć ze szkolenia strzeleckiego uczniowie przyswajali budowę i zasady posługiwania się bronią strzelecką indywidualną i zespołową. Doskonalili swoje umiejętności strzeleckie w oparciu o zestaw treningowy CYKLOP-5S oraz wykonali strzelanie z broni pneumatycznej. Rezultaty strzelań były oceniane, a najlepsi strzelcy zostali wyróżnieni po zakończeniu zajęć.

Po zaznajomieniu się z budową granatów ręcznych ćwiczyli rzuty do celów z różnych postaw.

Tajniki sprzętu inżynieryjno-saperskiego oraz budowy, przeznaczenia i zasad posługiwania się minami przekazali uczestnikom zajęć doświadczeni instruktorzy z batalionu logistycznego.

Sprzęt łączności został zaprezentowany i udostępniony przez specjalistów z 2 batalionu ochrony na terenie hali sportowej. Tam też zostały przeprowadzone zajęcia z walki wręcz. Prowadzący zajęcia przeprowadził pokaz walki wręcz, a następnie kadeci przystąpili do ćwiczeń w parach.

Uczniowie doskonalili również swoje umiejętności w zakresie musztry indywidualnej pod opieką żołnierza 1 batalionu ochrony.

Po zakończeniu zajęć ich przebieg oraz efekty omówił szef sekcji wychowawczej mjr Robert Dymanus, który podziękował uczniom za zaangażowanie, a najlepszym strzelcom wręczył drobne upominki.

Galeria zdjęć:

Szkolenie w Puł...