piątek, 29 kwiecień 2022 09:31

27 KWIETNIA – DNIEM SPORTU, SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ I ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA W RESORCIE OBRONY NARODOWEJ

„Dziś wynik nie jest najważniejszy. Ważne jest to, że jesteśmy razem na stadionach i wspólnie pokazujemy, że warto popularyzować sport, nie tylko jeśli chodzi o tę część służbową, ale również w życiu codziennym, wśród naszych rodzin. Należy pokazywać młodzieży, że sport jest kluczem do wielu sukcesów”. (gen. Balzeusz)

W środę 27 kwietnia w ramach promocji zdrowego stylu życia na ternie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego Agrykola na dystansie 3 km rozpoczął się „Wojskowy Bieg po Sprawność”, organizowany w ramach „Dnia Sportu w Siłach Zbrojnych RP”, w którym uczestniczyli żołnierze, pracownicy resortu oraz uczniowie klas mundurowych. Liceum Ogólnokształcące Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowała grupa 15 uczniów realizujących program ministerialny Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe i Oddziały Przygotowania Wojskowego.  W ramach popularyzacji sportu na warszawskim obiekcie odbywały się również skoki spadochronowe, a dla uczestników przedsięwzięcia zorganizowano dodatkową atrakcję w postaci pokazu najnowszego wyposażenia Sił Zbrojnych RP.  Centralne obchody Dnia Sportu w Siłach Zbrojnych RP już na stałe wpiszą się w kalendarz imprez szkolnych naszej szkoły.