poniedziałek, 16 maj 2022 10:40

Ogólnopolskie Zawody Sportowo - Obronne w Nisku

W dniach 10 – 12 maja kadeci realizujący program Ministerstwa Obrony Narodowej - Oddziały Przygotowania Wojskowego  uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo – Obronnych zorganizowanych przez Biuro Programu ds. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” na terenie JW 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku.                     


Ogólnopolskie Zawody Sportowo - Obronne w Nisku

W zmaganiach, za które nagrodą jest udział w VII Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Orzyszu naszą szkołę pod opieką pana Zbigniewa Niemirskiego godnie reprezentowała drużyna w składzie: kapitan - Marcin Lisiak, Kalina Grzegorczyk, Aleksandra Pazurek, Kamil Kaczmarek, Piotr Szulczyk, Mateusz Gawryś i Adrian Prasek. Zawody w Nisku składały się  z dwóch etapów. Pierwszy to etap ogólny, zaliczany do klasyfikacji generalnej w strefie dynamicznej – pętla taktyczna w konkurencjach: marszobieg zespołowy 3km, pierwsza pomoc, teren skażony, skryte pokonywanie terenu oraz w strefie statycznej – forma obwodowa w konkurencjach: rzut granatem, strzelanie z kbks i rozkładanie i składanie broni, drugi etap specjalistyczny odbywał się w trzech konkurencjach: dostarczanie amunicji czołgając się, ustawienie miny przeciwpancernej oraz wykonanie pojedynczego okopu do strzelania z broni indywidualnej z postawy leżącej. Komisja Sędziowska w składzie Dyrektor Biura ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, Dowódca jednostki Wojskowej 3. Batalionu Inżynieryjnego, Sędziowie startowi oraz Sędziowie na odcinkach specjalnych wysoko oceniła umiejętności naszych kadetów i w klasyfikacji końcowej drużyna z LOK RP w Lipinach zajęła 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy!  smile