środa, 25 maj 2022 09:41

34. SPEC EDYCJA SKOKÓW SPADOCHRONOWYCH DLA KADETÓW Z LIPIN

„Jeśli choć raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo” (Leonardo da Vinci)


34. SPEC EDYCJA SKOKÓW SPADOCHRONOWYCH DLA KADETÓW Z LIPIN

W dniach 19 – 21 maja kadeci LOKRP oraz tegoroczni absolwenci szkoły odbyli dwudniowe szkolenie spadochronowe na terenie Aeroklubu w Zamościu, tym samym zdobywając kolejne umiejętności punktowane w procesach rekrutacyjnych na uczelnie wojskowe. Młodzież pod czujnym okiem zaprzyjaźnionych ze szkołą i doświadczonych Instruktorów przeszła szkolenie teoretyczno- praktyczne obejmujące takie zagadnienia jak: utrzymanie stabilnej pozycji, w której bezpiecznie można otwierać czaszę spadochronu, kontrolę wysokości podczas swobodnego spadania, prawidłowe manewrowanie spadochronem i bezpieczne lądowanie w wyznaczonej strefie. Szkolenie dotyczyło również sytuacji awaryjnych, które potencjalnie mogą wystąpić podczas oddawania skoku. Dla każdego uczestnika przedsięwzięcia szkolenie kończyło się egzaminem, którego pozytywny wynik uprawniał do samodzielnego oddawania skoku. W kolejnym dniu, przy sprzyjającej pogodzie, kadeci sprawnie oddawali swoje pierwsze skoki z wysokości 1200 metrów, przekraczając granice własnego strachu. Stres podczas przygotowania do skoku rekompensowała im adrenalina, której wyraz dawały zadowolone twarze tych, którzy już wylądowali na płycie lotniska. Każdy uczestnik 34. Spec Edycji Skoków otrzymał certyfikat, odznakę oraz legitymację Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony. 

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczestnicy 34. Spec Edycji Skoków serdecznie dziękują Pracownikom SSSO na czele z Panem Krzysztofem Witulskim za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tego niecodziennego wydarzenia.


Media