wtorek, 31 maj 2022 10:10

PIKNIK WOJSKOWY W KOZIENICACH

W sobotę 21 maja 2022 r. w całej Polsce zorganizowano 32 Pikniki Wojskowe, których celem była promocja nowej formacji, czyli dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej. Kadeci Liceum Ogólnokształcącego Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach wzięli czynny udział pikniku na terenie Ośrodka Sportu w Kozienicach.


PIKNIK WOJSKOWY W KOZIENICACH

Wydarzenie w Kozienicach zorganizowało Wojskowe Centrum Rekrutacji w Radomiu przy współudziale władz miasta Kozienice. Piknik uroczyście otworzył ppłk Zbigniew Adamczyk z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu oraz Burmistrz Miasta Pan Piotr Kozłowski. W roli głównej podczas pikniku wystąpili żołnierze prezentujący sprzęt wojskowy. Organizatorzy pikniku zadbali o to, by jego program był atrakcyjny zarówno dla najmłodszych jak i dla tych trochę starszych. Podczas pikniku zobaczyć można było  m.in. ciężki sprzęt wojskowy, Rosomaki, wóz dowodzenia i naprowadzania z 42. bazy lotniczej, a także wyposażenie 13 innych wystawców z różnych jednostek wojskowych, szkól i uczelni.

Stoisko promocyjne na tę okoliczność przygotowała również nasza szkoła, kadeci zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu Musztry Paradnej, co spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem i aplauzem licznie zgromadzonej publiczności.  Stoisko kadetów odwiedził wiceminister Obrony Narodowej Pan Wojciech Skurkiewicz oraz goście honorowi Pikniku.