piątek, 24 czerwiec 2022 07:15

SPŁYW KAJAKOWY

W dniu 22 czerwca kadeci wszystkich roczników wraz z opiekunami powitali lato na spływie kajakowym. To już kilkuletnia tradycja w naszej szkole, że nadchodzące wakacje witamy na wodzie.


SPŁYW KAJAKOWY

Celami naszego ostatniego wspólnego przedsięwzięcia w bieżącym roku szkolnym były integracja młodzieży oraz promocja aktywnego spędzania czasu.  naszego spływu przebiegała po rzece Pilica i wynosiła ok. 10 km. Przed rozpoczęciem spływu profesjonalny ratownik i instruktor poinformowali wszystkich uczestników o zasadach zachowania się i bezpieczeństwie na rzece. Po instruktażu nastąpiło wodowanie sprzętu i pierwsze machnięcia wiosłami. Dla niektórych z nas był to „dziewiczy rejs”. Pogoda tego dnia dopisała idealnie, a my doceniając jej walory podziwialiśmy promienie słońca odbijające się w wodzie i białe obłoki leniwie sunące po niebie, a temperatura oscylowała wokół 20 stopni Celsjusza. Na trasie spływu mogliśmy także podziwiać piękne krajobrazy, z których słynie rzeka Pilica. Udało nam się sfotografować piękne zakola rzeczne oraz urocze dzikie przybrzeżne zarośla, a bliski kontakt z naturą pozwolił nam na pełen relaks. Lekko zmęczeni, ale szczęśliwi wyciągnęliśmy kajaki na brzeg, gdzie rozpoczęło się suszenie przemoczonych ubrań. Trudy kilkugodzinnego wiosłowania zrekompensowało nam wspólne ognisko, które przygotowaliśmy na mecie spływu.

Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że warto było wziąć udział w spływie, ponieważ wywołał on wyłącznie pozytywne wrażenia – sprawił nam radość, dał relaks i zbliżył do siebie.