czwartek, 03 listopad 2022 07:51

Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

W dniu 25.10.2022 r. uczniowie klasy 2 c  wraz z wychowawcą klasy Elżbietą Bombą zaprosili całą społeczność szkolną Zespołu Szkół im. dr Heleny Spoczyńskiej do udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcjiPrzerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.


Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Głównym celem  przedsięwzięcia  było zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji, miejscu. Jednym z elementów akcji było zebranie przez organizatorów  całej społeczności szkolnej na placu przed  budynkiem szkoły. W ciepłych promieniach słońca na rozłożonych kocach czytaliśmy przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Jeżeli ktoś nie miał ze sobą ulubionej powieści  to z pomocą przyszła nam Pani Agnieszka Matuszczak, która udostępniła przekazany w ramach akcji bookcrossingowej  księgozbiór.

W wydarzeniu brało udział również Grono Pedagogiczne z Panią Dyrektor , Barbarą Jackowską. Czytano na szkolnych korytarzach, bibliotece i w pokoju nauczycielskim

Okazało się, że wspólne czytanie może dawać wiele radości i  sprawić mnóstwo przyjemności. Przekonało się o tym 150 osób biorących udział w akcji ,, Przerwa na czytanie”. #przerwanaczytanie