poniedziałek, 16 styczeń 2023 13:53

ASPIRUJEMY NA WAT

Kadeci LOK RP w Lipinach od lat z sukcesami aspirują do wstąpienia w szeregi studentów Wojskowej Akademii Technicznej. Ta prestiżowa uczelnia wyższa, kształcąca przyszłych oficerów jest wszak w zasięgu marzeń naszych uczniów, którzy realizują program MON - Oddziały Przygotowania Wojskowego.

ASPIRUJEMY NA WAT

W dniu 13 stycznia 2023 r. w naszej szkole miała miejsce prezentacja Wojskowej Akademii Technicznej. Na zaproszenie Pani Dyrektor Barbary Jackowskiej podchorąży Przemysław Milczarczyk – obecnie student drugiego roku – zapoznał młodzież z ofertą kształcenia zaplanowaną na nowy rok akademicki 2023/2024 przedstawiając prezentację multimedialną omówił zasady rekrutacji na poszczególne kierunki oraz wskazał na różnice                                 w studiowaniu na kierunkach wojskowych i cywilnych. Wielkie znaczenie dla naszych uczniów miał fakt, że prelegent podzielił się  w toku swojego wystąpienia własnymi doświadczeniami  i osobistymi refleksjami z pobytu na Wojskowej Akademii Technicznej. Wręczając materiały promocyjne zgromadzonej młodzieży Pan Podchorąży, wyraził nadzieję na rychłe spotkanie z naszymi uczniami, ale tym razem już na terenie warszawskiej uczelni.