poniedziałek, 24 kwiecień 2023 20:07

Za nami Dzień Otwarty w Liceum Kadetów

W dniu 22 kwietnia 2023 roku Szkoła w Lipinach otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych nauką w niej ósmoklasistów.

Za nami Dzień Otwarty w Liceum Kadetów

Dyrektor szkoły – pani Barbara Jackowska powitała wszystkich przybyły na wydarzenie gości. Piękna pogoda i atrakcyjność szkoły przełożyły się na ogromne zainteresowanie licznie odwiedzających nas w tym dniu ósmoklasistów i ich rodziców.

W tegorocznym programie wydarzenia nie zabrakło pokazu wyszkolenia wojskowego kadetów, w tym musztry paradnej czy widowiskowego pokazu szkolnego Koła Taktycznego.

W budynku szkoły przygotowano stoiska informacyjne służb mundurowych i jednostek wojskowych oraz uczelni wojskowych, współpracujących ze szkołą. Kandydatom i ich rodzicom zaproponowano uczestnictwo w lekcjach otwartych, omówiono zasady rekrutacji do szkoły, program szkolenia i korzyści płynące z pobierania nauki w Oddziałach Przygotowania Wojskowego.

W hali sportowej, Ośrodku Sprawności Fizycznej i na boisku sportowym odbywały się pokazy prób sprawnościowych przeprowadzanych w ramach rekrutacji do klas wojskowych.

Uczestnikom Dnia Otwartego zademonstrowano umiejętności kadetów zdobyte na prowadzonych w szkole zajęciach jeździeckich. Młodzież kadecka zaprosiła gości na spacer po internatach, stwarzając tym samym okazję do rozmowy i przedstawienia szkoły z perspektywy ucznia. Zainteresowaniem odwiedzających szkołę cieszyła się pobliska strzelnica oraz punkt, na którym można było sprawdzić własne umiejętności strzeleckie.

Zwieńczeniem Dnia Otwartego w Lipinach był wspólny żołnierski obiad, sprzyjający integracji. W tym dniu szkołę licznie odwiedzili nie tylko przyszli uczniowie i ich rodzice z różnych stron Polski, ale też absolwenci, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami z pobytu na terenie lipińskiego kampusu.

Dzień Otwarty był okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkoły oraz okazją do zaprezentowania walorów okolicy i panującego w szkole klimatu życzliwości i otwartości. Wszystkim Gościom i partnerom szkoły składamy wielkie podziękowania i żywimy nadzieję, że przedsięwzięcie spełniło oczekiwania wszystkich naszych Gości.

Szkolnemu wydarzeniu patronowała TVP3 WARSZAWA.