wtorek, 16 maj 2023 07:20

XXI Rejonowy Przegląd Kultury Szkolnych Kół PCK

W miniony wtorek - 9 maja - przedstawiciele naszego Szkolnego Koła PCK wzięli udział w XXI Rejonowym Przeglądzie Kultury Szkolnych Kół PCK, który odbył się w Przysuskim Domu Kultury.

XXI Rejonowy Przegląd Kultury Szkolnych Kół PCK

Było to przedsięwzięcie upamiętniające Dzień Czerwonego Krzyża przypadający na 8 maja. Na przegląd pojechaliśmy z krótką inscenizacją pod tytułem,, Szuflada ". Jego przesłaniem miało być uświadomienie sobie i innym, jak często jesteśmy "szufladkowani" bądź sami ,,szufladkujemy,, innych przez odmienność, brak tolerancji bądź empatii... Młodzież podeszła do powierzonych im ról bardzo sumiennie, co zaowocowało realistycznym oddaniem każdej z postaci. Najlepszym  potwierdzeniem tego i jednocześnie największym komplementem była wszechobecna cisza, zapewne pełna zadumy, która zapanowała w połowie spektaklu i trwała aż do jego końca... Miejmy nadzieję, że nauka i przekaz, który nasi uczniowie chcieli ofiarować poprzez swoje wystąpienie nie zostanie zapomniana... Obejrzyjcie film z inscenizacji i zastanówcie się ile razy sami zostaliście włożeni do szuflady, bądź - co jeszcze gorsze - ile razy włożyliście do niej innych...