środa, 17 maj 2023 12:57

Spotkanie z przedstawicielami Służby Więziennej

W dniu 16 maja 2023 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Służby Więziennej pracujących na co dzień z osadzonymi w Areszcie Śledczym w Radomiu z uczniami naszej szkoły. Spotkanie miało charakter prewencyjno edukacyjny, a także promowało Służbę Więzienną jako potencjalnego pracodawcę dla uczniów klas mundurowych.

Spotkanie z przedstawicielami Służby Więziennej

W pierwszej części spotkania młodzież obejrzała interesującą prezentację multimedialną dotyczącą charakteru pracy w Służbie Więziennej. Uczniowie mieli możliwość posłuchania o warunkach odbywania kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym oraz specyfice pracy Służby Więziennej. Ze strony młodzieży padały liczne pytania do prowadzącego odnośnie warunków bytowych oraz dyscypliny panującej w zakładzie karnym. Spotkanie w znacznym stopniu posłużyło podniesieniu świadomości odpowiedzialności prawnej młodych ludzi. Druga część spotkania miała charakter promocyjny, w trakcie której zaprezentowano wiele istotnych atutów Służby Więziennej jako potencjalnego pracodawcy oraz zaprezentowano sprzęt specjalistyczny, którym dysponują pracownicy SW.  Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszył się obecny na spotkaniu pies Noro, który na co dzień pomaga strażnikom w wykonywaniu ich pracy. Na spotkaniu młodzież otrzymała jasny przekaz, że Służba Więzienna to formacja zapewniająca stabilne zatrudnienie i dającą możliwość rozwoju zawodowego.