poniedziałek, 27 maj 2024 08:17

Wycieczka na Giełdę Papierów Wartościowych i do Centrum Pieniądza w Warszawie

W dniu 14 maja 2024r. uczniowie z kl. II a (grupa wos rozszerzony) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Giełdy Papierów Wartościowych.


Wycieczka na Giełdę Papierów Wartościowych i do Centrum Pieniądza w  Warszawie

Podczas wizyty na GPW uczniowie uczestniczyli w konferencji poświęconej zasadom funkcjonowania giełdy, kupowania i sprzedaży papierów wartościowych dawniej i obecnie. Uczniowie zapoznali się z historią GPW w Warszawie oraz mogli na bieżąco obserwować notowania giełdowe. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka. Uczniowie mieli świetną okazję poznać podstawowe funkcje Banku Centralnego, zwiedzić ekspozycję w skarbcu bankowym, poznać formy zabezpieczeń bankowych, wziąć w rękę sztabę złota o wadze 12,5 kg i obejrzeć pakiet miliona złotych w banknotach 10 – złotowych. Uczniowie poznali techniki zabezpieczenia banknotów oraz metody postępowania z banknotami uszkodzonymi. Ciekawa była również wystawa banknotów z wielu państw z różnych części świata. Zdobyte informacje z pewnością poszerzyły wiedzę naszych uczniów, którą wykorzystają w przyszłości.