poniedziałek, 27 maj 2024 08:33

Uroczyste wręczenie odznak turystyczno- krajoznawczych

We wtorek 21 maja w lipińskiej szkole obchodziliśmy Święto Kadeta. W trakcie oficjalnej części uroczystości zostały wręczone odznaki turystyczno-krajoznawcze ,,Śladami mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.


Uroczyste wręczenie odznak turystyczno- krajoznawczych

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie uczestniczący w imprezach turystycznych tematycznie związanych z ,,Hubalem” mieli możliwość zdobycia odznaki turystyczno-krajoznawczej ustanowionej przez Opoczyński Oddział PTTK. Kadeci brali udział w ,,Rajdzie Kadeta”, ,,Wigiliach Hubalowych” i uczestniczyli w wycieczkach do miejsc związanych z Oddziałem Wydzielonym Wojska Polskiego i ich dowódcą mjr. Henrykiem Dobrzańskim. Wręczono 61 brązowych 38 srebrnych i 26 złotych odznaczeń. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele Grona Pedagogicznego. Tak duże zainteresowanie historią ,,Hubala”- wyjątkowego człowieka i żołnierza utwierdza nas w przekonaniu, że ,,Hubalowa legenda” jest nadal żywa.