środa, 12 czerwiec 2024 12:54

Podsumowanie zajęć dodatkowych z Wojskami Obrony Terytorialnej w roku szkolnym 2023/2024

W dniu 10 czerwca uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym cykl zajęć dodatkowych prowadzonych w naszej placówce przez instruktorów z 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.


Podsumowanie zajęć dodatkowych z Wojskami Obrony Terytorialnej w roku szkolnym 2023/2024

Realizowany program Edukacja z wojskiem, którego celem było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania i łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych zakończyło wręczenie kadetom certyfikatów poświadczających uczestnictwo w zajęciach. Na ostatnim spotkaniu w tym roku szkolnym przedstawiciele Ośrodka Reprezentacyjnego WOT przedstawili kadetom warunki powołania do TSW, opowiedzieli o wojskowym szkoleniu podstawowym, możliwościach rozwoju w szeregach WOT i szkoleniu kompanii reprezentacyjnej.