środa, 12 czerwiec 2024 12:58

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klas wojskowych

Zgodnie z rozporządzeniem MON z dnia 21 maja 2020 r. w sobotę 8 czerwca przeprowadzono w Liceum Ogólnokształcącym Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach próbę sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziałów przygotowania wojskowego na rok szkolny 2024/2025, która pozwoli ocenić ogólną sprawność fizyczną kandydata, czyli szybkość, zwinność, siłę, siłę mięśni brzucha, skoczność i wytrzymałość.


Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klas wojskowych

Kandydaci do lipińskiej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego zmierzyli się z konkurencjami sprawnościowymi określonymi w zasadach rekrutacji do klas wojskowych. W związku ze skoszarowaną specyfiką placówki
wszyscy kandydaci do klas wojskowych poddawani są również testom psychologicznym, które analizowane przez szkolnych psychologów i pedagogów pomagają w planowaniu procesu adaptacji nowych kadetów na terenie naszego campusu. Wszystkim kandydatom gratulujemy dobrej formy! Próby sprawności fizycznej i test psychologiczny to pierwszy element rekrutacji do klas wojskowych, kolejnym są wnikliwa analiza wyników i przeliczanie punktów z egzaminów
zewnętrznych i ocen ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Dziękujemy przybyłym na ten etap rekrutacji, a za powodzenie wszystkich w procesie rekrutacji trzymamy mocno kciuki.