czwartek, 20 czerwiec 2024 16:55

RZEKA PILICA ZACHWYCA - SPŁYW KAJAKOWY 2024

Celem zainaugurowania zbliżających się wakacji oraz promocji aktywnego spędzania czasu wolnego w dniu 17 czerwca zorganizowano w naszej szkole spływ kajakowy rzeką Pilicą dla wszystkich uczniów.


RZEKA PILICA ZACHWYCA - SPŁYW KAJAKOWY 2024

Lipińska młodzież corocznie uczestniczy w tego typu wakacyjnej przygodzie. Zwłaszcza, że jest to forma wyrażenia podziękowania uczniom za pracę w całym roku szkolnym, zaangażowanie na rzecz szkoły, postawę godną kadeta, promocję szkoły oraz uczestnictwo w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych. Organizatorami i opiekunami uczestników spływu byli wychowawcy klasowi, wychowawcy internaccy oraz nauczyciele. Przy przepięknej pogodzie meandrami rzeki Pilica płynięto przez około cztery godziny. Na mecie spływu wielu uczestników odczuwało lekkie zmęczenie, jednakże wrażenia oraz atmosfera podczas spływu rekompensowały wszelkie jego trudy. Po powrocie do
internatu posiłek przygotowany dla naszych kajakarzy smakował wyśmienicie, a podczas wspólnej konsumpcji kadeci zgodnie przyznali, że wrócili ze spływu z wielkim bagażem pozytywnych emocji i wspomnień.