czwartek, 20 czerwiec 2024 20:24

SPEŁNIONE MARZENIA - SKOKI ZE SPADOCHRONEM

Sam mistrz Leonardo da Vinci twierdził, że „Jeśli choć raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo”. Wiele na temat jego słów mają zapewne do powiedzenia wszyscy uczestnicy tegorocznego szkolenia spadochronowego na terenie aeroklubu w Zamościu, które odbyło się w dniach 14 - 16 czerwca.


SPEŁNIONE MARZENIA - SKOKI ZE SPADOCHRONEM

Podejmując to nielada wyzwanie kadeci LOK RP zdobywali kolejne umiejętności punktowane w procesach rekrutacyjnych na uczelnie wojskowe. Młodzież pod czujnym okiem zaprzyjaźnionych ze szkołą i doświadczonych Instruktorów Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony przeszła szkolenie teoretyczno - praktyczne obejmujące takie zagadnienia jak: utrzymanie stabilnej pozycji, w której bezpiecznie można otwierać czaszę spadochronu, kontrolę wysokości podczas swobodnego spadania, prawidłowe manewrowanie spadochronem i bezpieczne lądowanie w wyznaczonej strefie. Przeprowadzane szkolenie dotyczyło również sytuacji awaryjnych, które potencjalnie mogą zaistnieć podczas oddawania skoku. Dla każdego uczestnika przedsięwzięcia szkolenie kończyło się egzaminem, którego pozytywny wynik uprawniał do skakania. W kolejnym dniu, przy sprzyjającej pogodzie, kadeci sprawnie oddawali swoje pierwsze skoki z wysokości 1200 metrów, przekraczając granice własnego strachu. Stres podczas przygotowania do skoku rekompensowała im adrenalina, której wyraz dawały zadowolone twarze tych, którzy wylądowali na płycie lotniska.
Każdy uczestnik tegorocznej edycji skoków otrzymał certyfikat, odznakę oraz legitymację Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczestnicy skoków serdecznie dziękują Pracownikom SSSO na czele z Panem Krzysztofem Witulskim za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie tego niecodziennego wydarzenia.

 

 

Zdjęcia: https://www.facebook.com/OdznakaSSSO   Skoczek Spadochronowy Służb Ochrony