poniedziałek, 08 lipiec 2024 13:07

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

21 czerwca w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Ten wyjątkowy dzień Dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni i obsługi, rodzice i uczniowie szkoły rozpoczęli mszą świętą dziękczynną, którą sprawował ksiądz Adam Łukiewicz proboszcz parafii w Odrzywole.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

W dalszej części uroczystości odśpiewano hymn państwowy, po którym głos zabrała dyrektor szkoły Pani Barbara Jackowska, by podziękować wszystkim za udany, choć trudny rok szkolny 2023/2024. Pani Dyrektor
podkreśliła w swoim przemówieniu, że jest wdzięczna wszystkim, dzięki którym kolejny rok pracy placówki obfitował w liczne sukcesy i piękne wydarzenia, bo „razem można wiele, a nawet wszystko” zaznaczyła w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor. Po wystąpieniu Dyrektor szkoły nastąpiło wręczenie nagród uczniom wyróżniającym się w nauce, z wysoką frekwencją na zajęciach oraz tym, którzy reprezentowali szkołę na zewnątrz i angażowali się w pracę na jej rzecz. Wyrazy uznania usłyszeli również rodzice wyróżnionych za wyniki w nauce uczniów, którzy z rąk pani Dyrektor odebrali listy gratulacyjne. Jak co roku wręczono dyplomy najlepszym kadetom, którzy wyróżniali się poziomem wyszkolenia wojskowego na zajęciach z Jednostką Patronacką naszej szkoły czyli 25 Batalionem Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim, 6 Mazowiecką Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wojskowym Centrum Rekrutacji w Radomiu. W ostatniej części oficjalnej uroczystości głos zabrali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, aby podsumować pracę w mijającym roku szkolnym, podziękować za owocną współpracę oraz życzyć społeczności szkolnej spokojnego i dobrego wypoczynku. Ostatnim punktem wydarzenia, było spotkanie uczniów z wychowawcami klas i rozdanie świadectw.