wtorek, 11 czerwiec 2024 11:01

Działania ekologiczne naszych Kadetów

 W ramach projektów, które realizowane są w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej  w roku szkolnym 2023/2024, uczniowie - kadeci  podjęli szereg działań ekologicznych.


Działania ekologiczne naszych Kadetów

Między innymi uczestniczyli w wykładzie pt.”Gospodarowanie odpadami”, który zaprezentowała  pani Marta Węglarska przy wsparciu pani Elżbiety Bomby. Przeprowadzono zajęcia praktyczne pt. “ Kadet dla Ziemi ” ,“Ekologia w natarciu” zajęcia obejmowały wykonanie 12 zadań praktycznych z (segregacji śmieci, recyklingu, wykorzystanie pomysłowości uczniów) Zadania miały na celu pobudzenie kreatywności ekologicznej oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego człowieka. Dzięki tym działaniom uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę 

teoretyczną ale także praktyczne umiejętności, które mogą zastosować w codziennym życiu, przyczyniają się do ochrony środowiska. Te doświadczenia były kluczowym elementem projektu ekopracownia.


Czytany 92 razy