środa, 19 kwiecień 2017 20:15

Prawie najlepsza palma

Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych, Starostwo Powiatowe w Przysusze zorganizowało konkurs pt.„ Tradycyjna palma wielkanocna”.Głównym celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do pielęgnowania pięknych ludowych zwyczajów.

Prawie najlepsza palma

Do konkursu mogli przystąpić uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie dowolną techniką palmy o wysokości od 20 do 70 cm.

Podstawowym materiałem z jakiego zostały wykonane palmy to:  bazie, bibuła i krepina w  różnych kolorach, borówki, wstążki. Finał konkursu tuż przed Świętami odbył się w Starostwie Powiatowym w Przysusze. W finale bardzo dobrze wypadli nasi uczniowie.Spośród zgłoszonych uczniów  II miejsce  w  kategorii szkół średnich zajął kadet Jakub Piechota, a wyróżnieni otrzymali: Paweł Macieja i Natalia Wasiak.

Nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia wręczył Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski.

Galeria zdjęć:

Prawie najlepsz...
Prawie najlepsza palma Prawie najlepsza palma