wtorek, 11 kwiecień 2017 20:17

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pt. „Kocham moją Ojczyznę”

W dniu 10.04.2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej pt. "Kocham moją Ojczyznę" – etap regionalny – zorganizowany przez Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy.Wszędzie tam, gdzie mamy okazję się pojawiać, staramy się swoją postawą i zachowaniem udowadniać, że jesteśmy najlepszymi ambasadorami Naszej Szkoły, dlatego pełni nadziei na zwycięstwo wyruszyliśmy na konkurs.

Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pt. „Kocham moją Ojczyznę”

Wśród nas była silna reprezentacja w kategorii POEZJI, a mianowicie: Izabela Wójciak, Daria Dziubałtowska, Beata Pilich, Piotr Dąbrowski, Bartłomiej Mleczarek oraz Andrzej Mazur. Komisja oceniająca występy miała nie lada zagwozdkę, ponieważ poziom recytatorów – w grupie szkół ponadgimnazjalnych – był tak wyrównany, że obrady trwały naprawdę bardzo długo. Oprócz miłych słów uznania i pochwał dotyczących wysokiego poziomu przygotowania uczniów ze szkoły w Lipinach, nasza ekipa zgarnęła prawie całą pulę nagród. Izabela Wójciak za "Fortepian Szopena" Norwida otrzymała pierwsze miejsce, Andrzej Mazur za recytację wiersza Kazimiery Iłłakowiczówny pt. "O Boże…" otrzymał miejsce trzecie.

W grupie wyróżnionych znalazł się Bartłomiej Mleczarek, który – i tu mamy do czynienia z precedensem – otrzymał nominację do diecezjalnego etapu konkursu za "Przesłanie Pana Cogito" Herberta, bo choć tekst jest bardzo znany i osłuchany, to wykonanie Bartka było świeże i oryginalne.  Jury doceniło także wykonania Piotra Dąbrowskiego ("Do Matki Polki" Mickiewicza) oraz Darii Dziubałtowskiej ("Pieśń o fladze" Gałczyńskiego).

Miłym zaskoczeniem okazał się także pierwszy publiczny (poza prezentacjami w szkole) występ szkolnego Zespołu Wokalnego INVICTUS. Nasi "Niezwyciężeni" za "Mury" Jacka Kaczmarskiego otrzymali ex aequo drugie miejsce z zespołem wokalno-instrumentalnym z Drzewicy. Cieszy nas ten pierwszy sukces, tym bardziej, że jury nie zawsze wskazywało miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, ograniczając się jedynie do wyróżnień.

Galeria zdjęć:

Konkurs Pieśni ...
Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pt. „Kocham moją Ojczyznę” Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pt. „Kocham moją Ojczyznę”