poniedziałek, 18 marzec 2019 12:45

REKO – LEKCJE 2019

W dniach 13–14–15 marca bieżącego roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych. W tym roku hasło przewodnie spotkań „BÓG jest! BOGA nie ma! BÓG to nie ściema” dawało wyjątkowo do myślenia…

REKO – LEKCJE 2019

W pierwszym dniu rekolekcji gościliśmy w murach naszej placówki młodego człowieka – Bartka Krakowiaka, który wygłosił swoje świadectwo nawrócenia. Bartek jest autorem bloga „Z buta do Maryi”, na którym opisuje swoją pieszą pielgrzymkę z Polski do Sanktuarium w Medjugorie. Swoja opowieścią poruszył nas bardzo, jego historia urzekła nas do tego stopnia, że tuż po jego oficjalnym wystąpieniu ustawiła się kolejka, aby móc porozmawiać z nim indywidualnie i poznać go nieco bliżej. Drugiego dnia rekolekcji miała miejsce szkolna projekcja dramatu filmowego pt. „Bóg nie umarł”. Z zapartym tchem śledziliśmy, tym razem historię bohatera Josha, który sprzeciwia się poglądom profesora filozofii i aby zaliczyć kurs, musi udowodnić, że Bóg istnieje. Trzeci dzień rekolekcji to już prawdziwa gratka – wyjście w teren do pobliskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ossie Kolonii na uroczystości związane z Patronem tego miejsca Księdzem Janem Zieją. Podczas uroczystości miało miejsce spotkanie z ks. Łukaszem Boćkiem, który zapewniał, że „modlitwa to nie wstyd, a ręce wzniesione do Boga to nie obciach – to jest wolność Syna Bożego”. Czas rekolekcji minął, kto w jakim stopniu z nich skorzystał, do końca nie wiadomo… być może swoje owoce wydadzą dopiero za jakiś czas.