czwartek, 04 kwiecień 2019 10:04

Dzień otwarty

"Witajcie w naszej bajce…" chciałoby się powiedzieć wszystkim licznie przybyłym na tegoroczny Dzień Otwarty. Zaplanowaliśmy ten Dzień tak, aby na długo pozostał w pamięci Gości!


Dzień otwarty

Dzień Otwarty zorganizowano w Prima Aprilis 1 kwietnia 2019r. Miał on na celu prezentację dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. Pani wicedyrektor Anetta Burandt powitała przybyłych Gości oraz szczegółowo przedstawiła ofertę kształcenia naszej placówki na nadchodzący nowy rok szkolny 2019/2020. W programie Dnia zaprezentowano bogatą ofertę, m.in.: pokaz musztry paradnej w wykonaniu kadetów, pokaz udzielania pierwszej pomocy, trening MMA, prezentację koła taktycznego oraz sprzętu wojskowego, którym dysponuje szkoła, przygotowano stoiska informacyjne dla uczniów i rodziców, zaproponowano grę edukacyjną na dziedzińcu szkoły, która cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych Gości, zaprezentowano umiejętności kadetów doskonalone na zajęciach jazdy konnej oraz zaproszono na spacer po terenie szkoły, aby docenić walory naszej leśnej okolicy. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne ognisko w ogrodzie kadeta oraz smaczny żołnierski obiad - grochówka. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili licznie uczniowie i ich rodzice z różnych stron Polski, gościliśmy też nauczycieli i młodzież z pobliskich Publicznych Szkół Podstawowych w Odrzywole i Rusinowie.

Dzień Otwarty był również okazją do spotkania z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, a także do zaprezentowania Gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji. Mamy nadzieję, iż główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. Zatem do zobaczenia we wrześniu.