piątek, 29 listopad 2019 14:19

189 ROCZNICA ZRYWU NARODOWEGO

29 listopada obchodziliśmy 189 rocznicę wybuchu Powstania listopadowego, wojny polsko-rosyjskiej. Polskie powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu, wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. W rocznicę wybuchu powstania obchodzony jest również Dzień Podchorążego.

189 ROCZNICA ZRYWU NARODOWEGO

Z tej okazji, w ostatni piątek listopada przed zajęciami szkolnymi, miał miejsce uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy kadeci, by oddać cześć wszystkim poległym w czasie powstania żołnierzom. Apel rozpoczął się uroczystym podniesieniem Flagi państwowej oraz odśpiewaniem Hymnu narodowego, następnie pan płk Ryszard Młodzianowski przypomniał kadetom w krótkim zarysie historię Polski z tego okresu. Po uroczystej defiladzie na placu przed szkołą miał miejsce wzruszający moment – apel poległych. Chcąc być prawdziwym patriotą nie wolno nam zapominać, o tym co ów patriotyzm stanowi. Wychowanie w duchu patriotyzmu to w naszej szkole priorytetowa sprawa!