poniedziałek, 17 luty 2020 08:51

ZAJĘCIA Z EDUKACJI WOJSKOWEJ

27 stycznia 2020r. w godzinach porannych, klasy IIIa i IIIb Liceum Ogólnokształcącego Kadetów RP wraz z opiekunem wojskowym Panem płk Ryszardem Młodzianowskim wyjechały do Tomaszowa Mazowieckiego.Tam w koszarach i na obiektach szkoleniowych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. ks. Józefa Poniatowskiego odbył się pięciodniowy obóz wojskowy realizowany na podstawie programu szkolenia dla Wojskowych Szkół Certyfikowanych opracowany przez Biuro Ds. Proobronnych Ministerstwa brony Narodowej.

ZAJĘCIA Z EDUKACJI WOJSKOWEJ

Kadeci zamieszkali na terenie pododdziałów 25 Batalionu Dowodzenia, który jest jednostką patronacką dla naszej szkoły i żywili się na stołówce żołnierskiej. Szkolenie realizowane było wg uzgodnionego harmonogramu. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie stanowiły przeszkody dla kadetów, którzy realizowali praktyczne ćwiczenia z zakresu taktyki, szkolenia strzeleckiego, szkolenia inżynieryjno – saperskiego, Powszechnej Obrony Przeciwlotniczej, udzielania pierwszej pomocy na polu walki, topografii wojskowej i innych. Kadeci oraz ich dyscyplina, zaangażowanie w szkoleniu oraz nabyte wiedza i umiejętności zostały wysoko ocenione przez instruktorów oraz kadrę dowódczą zarówno 25 Batalionu Dowodzenia jak i 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Słowa uznania pod adresem kadetów padły ze strony kadry dowódczej i licznie zgromadzonych gości również podczas uroczystego apelu w związku z przekazaniem obowiązków służbowych przez zastępcę dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, kiedy to kadeci znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu Musztry.