niedziela, 27 marzec 2022 07:08

Rekolekcje

W dniach od 23 do 25 marca 2022 roku w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne, które prowadzili ewangelizatorzy ze Wspólnoty Świętej Rodziny w Radomiu. Pierwszego dnia odkrywaliśmy swoją tożsamość  w Bogu jako Jego dzieci.

Rekolekcje

Drugiego dnia zmierzyliśmy się  z pojęciem grzechu i faktem, że Bóg w Swej miłości do nas, znalazł rozwiązanie naszej słabości, posyłając Swojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł za nas, aby nas zbawić. Trzeciego dnia duchowo przygotowywaliśmy nasze serca do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wspólnie przeżywając nabożeństwo Drogi Krzyżowej i rozważając kolejne Stacje Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Czas rekolekcji zakończyliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił  ksiądz Adam Łukiewicz, Proboszcz parafii w Odrzywole. Rekolekcje szkolne były czasem refleksji nad naszym życiem i wprowadziły nas w doświadczenie spotkania z Żywym Bogiem, dlatego jesteśmy wdzięczni za ten czas przede wszystkim Jemu, ale również ewangelizatorom ze Wspólnoty Świętej Rodziny, którzy podjęli trud ewangelizowania i poświęciły czas na głoszenie nam Bożego Słowa - z serca dziękujemy.