czwartek, 31 marzec 2022 11:44

Pomoc dla Ukrainy – Wielkanoc 2022

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w akcję ogłoszoną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Paczka na Kresy – Wielkanoc 2022”.

Pomoc dla Ukrainy – Wielkanoc 2022

Akcja polegała na zbiórce darów przeznaczonych na świąteczne paczki dla ludności ukraińskiej, która znalazła swój nowy dom w Polsce. Zebrane zostały nie tylko produkty spożywcze jak kawa, herbata, konserwy, czekolady i inne, ale również kosmetyki, środki czystości oraz pampersy. Część zebranych darów została przekazana na potrzeby rodzin, które znalazły schronienie na terenie gminy Odrzywół. Z życzeniami świątecznymi od Dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów podarunki przekazała grupa wolontariuszy z klasy IIIa. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, a uśmiechy na twarzach, szczególnie dzieci na widok słodyczy, były najlepszą nagrodą. Akcja będzie kontynuowana, zbiórkę darów koordynuje Wolontariat Szkolny. Do tej pory największym zaangażowaniem wykazała się klasa Ia. Zachęcamy do udziału, pamiętając, że dobro zawsze do nas wraca.