wtorek, 12 kwiecień 2022 11:43

Śladami majora Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”

Od dwudziestu jeden lat Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno -Krajoznawczego w Opocznie przyznaje Odznakę Śladami mjr Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”. W gronie odznaczonych już po raz drugi znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Śladami majora Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”

8 kwietnia w naszej szkole zorganizowano uroczysty apel, w trakcie którego kadetom wręczone zostały odznaki srebrne i brązowe. Swoją obecnością na uroczystości zaszczyciła nas Pani Halina Kaftan Prezes Oddziału PTTK w Opocznie. W gronie odznaczonych znaleźli się także nauczyciele Zespołu Szkół. Biorąc udział w tym projekcie uczniowie nie tylko otrzymują odznaki, ale przede wszystkim mają możliwość bliżej poznać postać mjr Henryka Dobrzańskiego znakomitego kawalerzysty i sportowca, wytrwałego żołnierza, bohatera konspiracji powrześniowej lat 1939-1940.