środa, 14 wrzesień 2022 12:54

Podniosła uroczystość w Stolicy z udziałem kadetów LOK RP

W dniu 13 września kadeci z naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Na Placu Piłsudskiego odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru Dowództwu Generalnemu RZS z udziałem Prezydenta RP, w której organizator DGRSZ przewidziało dla naszej młodzieży funkcję reprezentatywną w formie pododdziałów z dowódcą.


Podniosła uroczystość w Stolicy z udziałem kadetów LOK RP

Wczesnym popołudniem nad Placem Piłsudskiego w Warszawie przeleciały cztery myśliwce F16, przelot nie był tym razem elementem manewrów, ale częścią tej wyjątkowej uroczystości. Prezydent RP Andrzej Duda wręczając sztandar DGRSZ mówił: Sztandar gromadzi. Wokół sztandaru skupiają się żołnierze. Sztandar jest znakiem. Sztandar jest centrum. Matką chrzestną sztandaru została małżonka prezydenta Agata Kornhauser – Duda, a ojcem chrzestnym prof. Andrzej Maczek, syn generała Stanisława Maczka. Tym samym nasi kadeci doświadczyli powagi sytuacji, w której mieli okazję się znaleźć oraz otrzymali kolejną lekcję patriotyzmu.