piątek, 10 marzec 2023 11:20

Paraolimpijka w naszej szkole – cóż za wydarzenie!!!

Dnia 9 marca , zaraz po obchodzie święta kobiet, nasza młodzież miała możliwość spotkania się i poznania niesamowitej kobiety jaką jest Milena Olszewska. Pani Milena jest niepełnosprawną łuczniczką, która odnosi wielkie sukcesy w tym sporcie.

Paraolimpijka w naszej szkole – cóż za wydarzenie!!!

Na swoim koncie ma między innymi medale z mistrzostw Polski, Europy, świata jak również dwa medale paraolimpijskie (Z Londynu i Rio de Janeiro). Jest ona przykładem człowieka, który pokazuje, że mimo swojej niepełnosprawności można osiągnąć w życiu wiele sukcesów, znaleźć dla siebie nową drogę w życiu. Można być człowiekiem niezależnym.

Nasza społeczność z zaciekawieniem przysłuchiwała się opowieściom pani Mileny o jej niepełnosprawności, życiu, ciężkiej pracy oraz sukcesach. Można powiedzieć, żę jej historia jest inspiracją dla wielu z nas.

Oprócz spotkania z tak niesamowitą osobowością nasi uczniowie mieli szansę spróbować strzelania z łuku do tarczy. Na ich twarzach było widać ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego. Każdy strzał był nagradzany oklaskami. Trzeba przyznać , iż kilka osób odkryło swój nowy talent natomiast znaczna większość uznała ten sport za atrakcyjny. To nie był jeszcze koniec niespodzianek. Następną atrakacją była możliwość zobaczenia dorobku medalowego Pani Mileny łącznie z medalami paraolimpijskimi. Oj cóż to było za spotkanie. … Na pewno na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Z całego serca dziękujemy pani Milenie za tę wspaniałą wizytę.