niedziela, 01 październik 2023 10:07

Kadeci z Lipin na Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Orzyszu

Na specjalnie zaproszenie gen. bryg. Mirosława Brysia w dniach 16 – 22 września 2023 r. dwudziestu kadetów z Lipin wyróżniających się w nauce oraz wyszkoleniu wojskowym wraz z opiekunami uczestniczyło w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Orzyszu.

Kadeci z Lipin na Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Orzyszu

Promując resortowe projekty realizowane na rzecz obronności państwa kadeci pogłębiali nabyte w trakcie nauki w szkole umiejętności oraz kształtowali cechy charakteru niezbędne do współdziałania w zespole. Tegoroczny zlot o charakterze rekreacyjno – wojskowym zorganizowano na terenie 15. Brygady  Zmechanizowanej w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. W trakcie pobytu uczestnicy realizowali między innymi dzień z żołnierzami NATO, taktykę w terenie zurbanizowanym, walkę wręcz w działaniach bojowych i elementy kursu SPARTAN, czyli posługiwanie się bronią. Kadeci obserwowali również pokaz prezentujący wyszkolenie żołnierzy z 15. BZ, a w ramach działań towarzyszących zaplanowano dla nich zwiedzanie Wilczego Szańca, zapoznanie z wojskową historią regionu, rejs statkiem po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, zwiedzanie twierdzy Boyen, gry na torze paintballowym i na Ośrodku Sprawności Fizycznej. Niecodzienne przedsięwzięcia i konfrontacja z profesjonalnymi żołnierzami podczas tygodniowego pobytu na zlocie w Orzyszu dostarczyły kadetom wielu niezapomnianych wrażeń oraz utwierdziły ich w przekonaniu, że obrana przez nich droga kariery wojskowej jest tą właściwą. Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali po powrocie do szkoły, że dzięki uczestnictwu w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych przeżyli wspaniałą przygodę.