poniedziałek, 30 październik 2023 14:12

#PRZERWA NA CZYTANIE – IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA

26 października po raz drugi Zespół Szkół w Lipinach przyłączył się do akcji “Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. W Polsce to ósma edycja tej akcji a od czterech lat ma ona zasięg międzynarodowy.

#PRZERWA NA CZYTANIE – IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA

Podobnie jak w roku ubiegłym bibliotekę szkolną  w organizacji wydarzenia wsparła Pani Elżbieta Bomba i jej wychowankowie z klasy IIIc.

Celem przedsięwzięcia  jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Jednym z elementów akcji było zebranie przez organizatorów  całej społeczności szkolnej  w sali gimnastycznej. Uczestnicy przedsięwzięcia czytali własne  lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Jeżeli ktoś nie miał ze sobą ulubionej powieści  to mógł ją wybrać z pozycji książkowych pozostawionych w zaaranżowanych na korytarzu szkolnym ,,punktach czytelniczych”.

W wydarzeniu brało udział również Grono Pedagogiczne z Panią Dyrektor Barbarą Jackowską. Okazało się, że wspólne czytanie może dawać wiele radości i  sprawić mnóstwo przyjemności. Przekonały się o tym 223 osoby biorące udział w akcji ,,Przerwa na czytanie”. #przerwanaczytanie