środa, 29 listopad 2023 14:54

Spotkanie profilaktyczne

29 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielka Policji Powiatowej w Przysusze panią aspirant Izabelą Górazdowską oraz panem mecenasem Michałem Mendyką z Regionalnego Sądu Okręgowego w Przysusze dla uczniów klas I-IV.

Spotkanie profilaktyczne

Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią oraz odpowiedzialność nieletnich. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość posłuchania między innymi o konsekwencjach używek, cyberprzestępczości oraz odpowiedzialności osób nieletnich za popełnione przez nie czyny karalne. W trakcie spotkania naświetlono pojęcie demoralizacji oraz przedstawiono uczniom jakie konsekwencje mogą  czekać zarówno nieletnich jak i pełnoletnich, gdy będą inicjatorami hejtu lub popełnią inny występek. Wszyscy uczestnicy zajęć zostali szczegółowo poinformowani o przepisach prawnych w tym zakresie. Na zakończenie spotkania  uczniowie  mogli zadać prowadzącym nurtujące ich pytania.