wtorek, 05 grudzień 2023 07:40

Listopadowe zajęcia z GROMem

W bieżącym roku szkolnym SPÓŁKA UMBRELLA PROTECTION, której członkowie są byłymi żołnierzami JEDNOSTKI WOJSKOWEJ WOJSK SPECJALNYCH GROM szkoli kadetów Liceum Ogólnokształcącego Kadetów RP w Lipinach.

W dniach 24 - 25 listopada kadetki i kadeci licznie uczestniczyli w pierwszym szkoleniu dotyczącym zastosowanie protokołu MARCHE na polu walki.

Listopadowe zajęcia z GROMem

MARCHE jest akronimem pierwszych liter słów, odpowiedzialnych za kolejne elementy badania:

Massive bleedings

Airways

Respiratory distress

Circulation

Hypothermia/Head

Everything else.

Pierwsza część szkolenia dotycząca taktycznej opieki na polu walki w ramach zajęć  pozalekcyjnych miała charakter teoretyczny i prowadzona była w formie wykładu. W drugim dniu szkolenia zdobytą wiedzę lipińscy kadeci przekuwali w praktykę ćwicząc zastosowanie protokołu MARCHE w poszczególnych jego fazach.