poniedziałek, 11 grudzień 2023 14:43

Wyjazd do muzeum

W dniu 30 listopada, uczniowie klas I- szych odwiedzili Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której przedstawiono dorobek wielkiego etnografa, twórcy monumentalnego dzieła „Lud” – serii etnograficzno-folklorystycznych monografii regionalnych, a także obejrzeli wystawę pt. „W godzinie próby. Polacy niosący pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej”.

Wyjazd do muzeum

Kolejnym punktem były warsztaty bożonarodzeniowe. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z tradycjami adwentu, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia, wyjaśnienie symboliki potraw wigilijnych oraz symboliki wystroju wnętrz. W ramach lekcji odbyły się zajęcia plastyczne, których celem było wykonanie tradycyjnej ozdoby choinkowej.