piątek, 15 grudzień 2023 09:36

Egzamin końcowy OPW

W dniu 12 grudnia 2023 r. odbył się egzamin kończący 4 – letni cykl kształcenia uczniów klas czwartych, uczestniczących w programie Ministerstwa Obrony Narodowej Oddziały Przygotowania Wojskowego.

Egzamin końcowy OPW

Egzamin składał się z części teoretycznej, przygotowanej w formie testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi dotyczącymi zagadnień realizowanych wg programu na zajęciach z przygotowania wojskowego w pierwszych trzech latach nauki w LOKRP oraz części praktycznej na terenie obiektu Strzelnicy Powiatowej. Do egzaminu przystąpiło 20 uczniów. Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik z obu części egzaminu, co warunkuje otrzymanie certyfikatu MON poświadczającego ukończenie szkolenia wojskowego na poziomie szkoły średniej. Egzamin dla kadetów z Lipin przeprowadzili żołnierze 25 Batalionu Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim oraz przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu.