środa, 20 grudzień 2023 10:03

Klasa 1 A na historycznych ścieżkach Warszawy

W czwartek 14 grudnia uczniowie pierwszej klasy o profilu humanistycznym wyjechali na jednodniową wycieczkę do  stolicy., celem której było odwiedzenie Pawiaka - głównego więzienia śledczego Gestapo, Muzeum Niepodległości z dwoma wystawami "Z Orłem Białym przez wieki" i "Polonia restituta. O niepodległość i granice 1914 -1921" oraz Cmentarza Wojskowego na Powązkach, gdzie złożyli hołd poległym żołnierzom Szarych Szeregów oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Klasa 1 A na historycznych ścieżkach Warszawy

Z ust przewodnika młodzież wysłuchała wielu ciekawych informacji o Warszawie i zobaczyła ważne historycznie miejsca takie jak m.in. Trakt Królewski, Cytadelę Warszawską, filtry czy lotnisko Chopina. Wiedza zdobyta przez uczniów podczas wycieczki programowej poszerzy i urozmaici proces dydaktyczny. Uczniowie zdobywając wiedzę na lekcjach historii, z pewnością będą bardziej aktywni, a korzystając z już nabytej, będą lepiej kojarzyć omówione miejsca, zabytki i postacie historyczne. Atmosfera podczas wycieczki sprzyjała rozwijaniu relacji rówieśniczych, pogłębianiu więzi, kształceniu i uczeniu szacunku do dziedzictwa narodowego.