poniedziałek, 15 styczeń 2024 09:39

Lipińska Studniówka 2024 jak za dawnych lat w murach szkolnych.

W sobotę dnia 13 stycznia o godzinie 19:00 w piękny zaśnieżony wieczór,  odbyła się Studniówka Kadetów oraz Uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego  Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach.

Lipińska Studniówka 2024 jak za dawnych lat w murach szkolnych.

Wieczór wyjątkowy, gdyż po latach powróciła tradycja organizowania Balu Studniówkowego na terenie szkoły. W imieniu maturzystów galę prowadzili Anastazja Spoczyńska oraz Piotr Radziewicz  witając Pana Mariana Niemirskiego – Starostę Powiatu Przysuskiego, Panią Barbarę Jackowską – Dyrektor Szkoły, Panią Emilię Bis – Wicedyrektor Szkoły, Wychowawców klas maturalnych Pana Zbigniewa Niemirskiego i Pana Artura Macierzyńskiego, Wychowawców Grup internackich Panią Elżbietę Wójcik i Panią Bożenę Macieję oraz zaproszone Grono Pedagogiczne i Rodziców.

Tradycyjnie Bal Studniówkowy otworzyła Dyrektor Szkoły Pani Barbara Jackowska.

Po pięknie zatańczonym polonezie w wykonaniu klas maturalnych, nadszedł czas na podziękowania. „Studniówka jest właśnie takim wieczorem, który skłania do chwili refleksji. Każe on rozejrzeć się wokół i zapytać, dzięki komu tu jesteśmy?”  Podziękowania otrzymał Pan Starosta Marian Niemirski za wspieranie Lipińskiej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor dziękowano za możliwość kształcenia w tak dogodnych warunkach, za opiekę i troskę okazaną w czasie czteroletniej edukacji.  Podziękowania otrzymali również wychowawcy klas oraz Pan Pułkownik Ryszard Młodzianowski, dzięki któremu rozpoczęła się przygoda z mundurem.  Podziękowano również Grodu Pedagogicznemu i Pracownikom szkoły za trud włożony w kształcenie. Rodzicom maturzyści podziękowali za wsparcie i okazywaną motywację przez te cztery lata i wysiłek włożony w rozwój oraz przygotowanie balu studniówkowego.

Kolejnym elementem Balu Studniówkowego były przemówienia. Pierwsza Głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Jackowska zwracając się do wszystkich obecnych na sali, ale przede wszystkim do maturzystów tego wyjątkowego Liceum Kadetów RP, szkoły z pięknymi tradycjami, w której przez lata nauki przyświecało hasło: BÓG, HONOR i OJCZYZNA. W miejscu gdzie maturzyści postawili swoje pierwsze małe i duże kroki w dorosłość.

Głos zabrał Pan Starosta Marian Niemirski życząc tegorocznym abiturientom pomyślnie zdanego egzaminu maturalnego oraz dostania się na wymarzoną uczelnię.

Następnie głos zabrała Pani Marianna Szozda - Przewodnicząca Rady Rodziców dziękując każdemu, - Panu Staroście za wszelką pomoc oraz wsparcie Lipińskiej szkoły na każdej płaszczyźnie.  Dyrekcji podziękowano za trud jakim jest prowadzenie szkoły z tak wielkimi tradycjami. Wychowawcą podziękowano za to, że tak często  zastępowali rodzicielskie ramię oraz otaczali ciepłem i zrozumieniem wychowanków. A Gronu Pedagogicznemu Przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała za cierpliwość w kształceniu młodego pokolenia.

Ta styczniowa noc była początkiem nowego rozdziału w życiu tegorocznych maturzystów. Wkrótce staną przed nowymi wyzwaniami, będą podejmować ważne życiowe decyzje i realizować swoje marzenia.

Miejmy nadzieję, że ta noc piękna,  wspaniała i wyjątkowa będzie inspiracją w dążeniu do wielu wyznaczonych celów, planów i marzeń.

Dyrektor, Wicedyrektor oraz Grono Pedagogiczne i Pracownicy Zespołu Szkół w Lipinach.