poniedziałek, 05 luty 2024 07:15

Uczniowie Liceum Kadetów w Lipinach nie próżnowali nawet w ferie!

Z przyjemnością możemy poinformować, że za nami kolejny etap projektu o nazwie „Learning through differences”, w ramach programu eTwinning, do którego nasi uczniowie klas pierwszych przystąpili we wrzeniu 2023. Beneficjentami przedsięwzięcia są różne szkoły europejskie, ale naszym partnerem została młodzież szkoły Istituto di Istruzione Superiore Mariano Fortuny z uroczego miasta na północy Włoch - Brescia.

Uczniowie Liceum Kadetów w Lipinach nie próżnowali nawet w ferie!

Początkowo uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe i poszerzali wiedzę na temat obcej kultury, pisząc do siebie wzajemnie listy o różnorodnej tematyce. Następnie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Kadeci nakręcili film ze świątecznymi życzeniami dla swoich Włoskich przyjaciół, w którym życzenia zostały przez nich również wyśpiewane. W trzecim etapie projektu, w środę 25 stycznia, pomimo ferii odbyło się tzw. online meeting z naszym Włoskim partnerem z Brescia. Lipińscy uczniowie wykazali się znaczącym zaangażowaniem, gdyż mimo wolnego od szkolnych obowiązków czasu oraz porannej pory, chętnie dołączyli do tzw. „joint lesson”, zorganizowanej przez Panią Claudię Gasperi. Podczas spotkania partnerzy mieli okazję poznać swoich przyjaciół korespondencyjnych i zadać im pytania. Młodzież obu krajów mogła tym razem praktycznie wykorzystać swoje umiejętności językowe w mowie, a językiem komunikacji był oczywiście język angielski. Przed nami kolejny etap, w którym uczniowie skupią się na życiu i twórczości Williama Shakespeara. Tym razem ich zadaniem jest popisanie się nie tylko umiejętnościami językowymi oraz wiedzą o pisarzu, ale również umiejętnościami wykorzystania narzędzi TIK, aby tę swoją wiedzę móc odpowiednio zaprezentować. Przed nimi bowiem kolejne marcowe spotkanie z Włoskimi uczniami i dyskusja nad opracowanym materiałem. Wszystkie działania młodzieży utrwalane są za pomocą różnych narzędzi TIK, a następnie umieszczane na tzw. TwinSpace platformy eTwinning. Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego Anna Wierzbicka.