poniedziałek, 22 kwiecień 2024 12:17

Dzień otwartej szkoły 2024

W sobotę 20 kwietnia w naszych urokliwych Lipinach, w Zespole Szkół podczas Dnia Otwartej Szkoły młodzież ze szkól podstawowych sprawdziła jaką ofertę edukacyjną przygotowała dla nich placówka na nadchodzący rok szkolny 2024/2025. Wicedyrektor szkoły Pani Emilia Bis powitała wszystkich przybyłych na wydarzenie gości.

Dzień otwartej szkoły 2024

Dobra pogoda i atrakcyjność położenia szkoły przełożyły się na ogromne zainteresowanie licznie odwiedzających nas w tym dniu ósmoklasistów i ich rodziców. W tegorocznym programie Dnia Otwartego nie zabrakło pokazu wyszkolenia wojskowego kadetów, w tym musztry paradnej jak i widowiskowego pokazu szkolnego Koła Taktycznego. W holu szkoły przygotowano stoiska informacyjne służb mundurowych i jednostek wojskowych oraz uczelni wojskowych, współpracujących ze szkołą. Kandydatom i ich rodzicom zaproponowano uczestnictwo w lekcjach otwartych, omówiono zasady rekrutacji do szkoły, program szkolenia i korzyści płynące z pobierania nauki w Oddziałach Przygotowania Wojskowego. Z kolei w hali sportowej odbywały się pokazy prób sprawnościowych przeprowadzanych w ramach rekrutacji do klas wojskowych. Uczestnikom Dnia Otwartego zademonstrowano umiejętności kadetów zdobyte na prowadzonych w szkole zajęciach jeździeckich. Młodzież zaprosiła przybyłych na spacer po internacie, stwarzając tym samym okazję do rozmowy o życiu w skoszarowanym trybie i przedstawienia szkoły z perspektywy ucznia. Zainteresowaniem odwiedzających szkołę cieszyła się pobliska strzelnica oraz punkt, na którym można było sprawdzić własne umiejętności strzeleckie.

Zwieńczeniem Dnia Otwartego w Lipinach był wspólny żołnierski obiad, sprzyjający integracji. W tym dniu szkołę licznie odwiedzili nie tylko przyszli uczniowie i ich rodzice z różnych stron Polski, ale też absolwenci, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami z pobytu na terenie lipińskiego kampusu.

Dzień Otwarty był okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkoły oraz okazją do zaprezentowania walorów okolicy i panującego w szkole klimatu życzliwości i otwartości.