wtorek, 27 luty 2018 13:27

Współpraca z FIA rozpoczęta

W ostatni weekend rozpoczęła się oficjalne współdziałanie szkoły ze Stowarzyszeniem "Wierni w gotowości pod bronią" (FIA). Fideles et Instructi Armis są stowarzyszeniem obronnym szkolącym dorosłych Polaków w szeroko pojętej wojskowości.

Współpraca z FIA rozpoczęta

W ostatni weekend lutego 100 kadetów FIA ćwiczyło swoją sprawność w lasach wokół naszej szkoły. Sztab mieścił się w głównym budynku, a za sypialnię służyła sala gimnastyczna.
W ramach dwudniowych działań budowano umiejętności działań w zespole.

Wśród członków Stowarzyszenia czas ten spędził nasz uczeń - Lukasz z 3a, który tak jak inni z 40 kilogramowym plecakiem zdobywał nowe umiejętności w terenie, przenikał, krył się, poszukiwał punktów, szedł na azymut i nawiązywał łączność.

Lukasz jest mega zadowolony z tych dni. Pełen podziw dla ludzi, którzy jak ich nazwał muszą być "zajawkowiczami", co w języku młodzieżowym oznacza super pasjonatów, bo taki przysłowiowy "Janusz (to dalej słowa Łukasza), któremu się chce z 40 kg na plecach i karabinem ważącym kolejne 5 kilogramów biegać po lesie, szukać punków, uczyć się przenikać, by nie udało się go odkryć, to zasługuje na szacunek".

Łukasz z pełnym przekonaniem mówi, że poleca wszystkim i uważa, że było super mimo 5 godzin snu na twardej podłodze.
Uczniowie naszej szkoły będą mogli to sprawdzić w połowie marca w kolejny szkoleniowy weekend FIA, przewidziany z ich pełnym udziałem.

Galeria: