Iza Chrobak

Iza Chrobak

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem podręczników dla klas 2,3,4. 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem podręczników dla klas 2,3,4. 

 

 

poniedziałek, 08 lipiec 2024 13:07

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

21 czerwca w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Ten wyjątkowy dzień Dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni i obsługi, rodzice i uczniowie szkoły rozpoczęli mszą świętą dziękczynną, którą sprawował ksiądz Adam Łukiewicz proboszcz parafii w Odrzywole.

czwartek, 20 czerwiec 2024 20:24

SPEŁNIONE MARZENIA - SKOKI ZE SPADOCHRONEM

Sam mistrz Leonardo da Vinci twierdził, że „Jeśli choć raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo”. Wiele na temat jego słów mają zapewne do powiedzenia wszyscy uczestnicy tegorocznego szkolenia spadochronowego na terenie aeroklubu w Zamościu, które odbyło się w dniach 14 - 16 czerwca.

czwartek, 20 czerwiec 2024 16:55

RZEKA PILICA ZACHWYCA - SPŁYW KAJAKOWY 2024

Celem zainaugurowania zbliżających się wakacji oraz promocji aktywnego spędzania czasu wolnego w dniu 17 czerwca zorganizowano w naszej szkole spływ kajakowy rzeką Pilicą dla wszystkich uczniów.

Sprawozdanie końcowe z realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”

w Zespole Szkół im. dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach

 W ramach projektów, które realizowane są w Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej  w roku szkolnym 2023/2024, uczniowie - kadeci  podjęli szereg działań ekologicznych.

W dniu 13 czerwca 2024r. dwa zespoły z naszej szkoły uczestniczyły w finale ogólnopolskiego konkursu Prawo w biznesie KUL w Lublinie.

czwartek, 13 czerwiec 2024 09:16

,,Sports – vocabulary”

6 czerwca w Zespole Szkół w Lipinach odbyła się kolejna lekcja otwarta. Tematyka zajęcia z języka angielskiego dotyczyła sportu.

W ramach innowacji pedagogicznej „Native speaker w każdej szkole” kilkukrotnie odbyły się lekcje języka angielskiego prowadzone przez lektorów z całego świata. Tematem jednej z nich była gramatyczna forma tzw. „have something done” lub inaczej „causative form”. 22 maja zajęcia poprowadził rodowity Brytyjczyk o imieniu Nikola.