Informacja o projekcie

Mamy wielką przyjemność poinformować, że w ramach dofinansowania ze środków Programu Erasmus+, nasza szkoła będzie w tym roku realizować projekt: Zespół Szkół w Lipinach w sieci organizacji Erasmusa+ , nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000143610.

Dzięki, któremu na mobilność zagraniczną do szkoły partnerskiej w Grecji będzie miało możliwość pojechać 24 naszych uczniów oraz 4 opiekunów. Planowana data mobilności to 16/09/2024 - 27/09/2024 r.

Drugim etapem projektu jest wyjazd 5 nauczycieli na kursy językowe 23.06-06.07.2023 oraz jednej osoby na job shadowing 16/09/2024 - 27/09/2024 r.

Nasza placówka, choć o niezwykle ciekawym profilu - mundurowym, nie posiada żadnych doświadczeń w sferze współpracy międzynarodowej, co negatywnie wpływa na nasz wizerunek, i przez co jak zauważyliśmy wiele możliwości tracimy. Przystąpienie jej do sieci organizacji Erasmusa jest zatem nadrzędne w stosunku do wszystkich innych potrzeb. Zamierzamy podejść do tego wielotorowo: poprzez stworzenie zespołu ds. projektów międzynarodowych do czego niezbędne jest przeszkolenie co najmniej 4 osób w zakresie języka angielskiego, aby mogły pozyskiwać partnerów, kontaktować się z nimi, nadzorować młodzież.

REKRUTACJA OTWARTA:

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji, wypełnienie formularza zgłoszenia (dostępnych w załącznikach) i dostarczenie go w terminie do 5 kwietnia 2024 do sali nr 14.

Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać u pani Pauliny Strzeleckiej.

Zapraszamy do zgłaszania się!