Rekrutacja- dokumenty rekrutacyjne

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Złożenie wypełnionych oraz podpisanych dokumentów zgłoszeniowych jest jednoznaczne z chęcią udziału w projekcie nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000143610

Aby wziąć udział w procesie rekrutacji, konieczne jest złożenie do Sekretariatu Szkoły poprawnie wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych opatrzony podpisem i bieżącą datą. Szczegóły rekrutacji oraz zasady punktowania części merytorycznej znajdują się w regulaminie rekrutacji. Należy wypełnić wszystkie pola przewidziane w formularzach rekrutacji.

Dokumenty, które kandydat musi złożyć w terminie, aby jego zgłoszenie zostało rozpatrzone

• Zał. 1 Karty Zgłoszenia Ucznia do Mobilności;

Formularz należy wypełnić czytelnie DRUKOWANYMI literami, co zapobiegnie błędom
w umowach finansowych z zakwalifikowanymi uczestnikami. Wszystkie kartki muszą być ze sobą trwale złączone za pomocą zszywacza.

UWAGA: Dokumenty zgłoszeniowe muszą zostać opatrzone podpisami kandydata oraz bieżącą datą w wyznaczonych do tego miejscach. Jeżeli Kandydat w dniu wnioskowania nie ma ukończonego osiemnastego roku życia pod dokumentami w wyznaczonych miejscach podpisuje się również rodzic lub opiekun prawny kandydata.

Zał. 1 Karty Zgłoszenia Ucznia do Mobilności

Karta zgłoszenia uczestnika jest obligatoryjnym dokumentem jaki kandydat musi wypełnić oraz złożyć, aby wziąć udział w procesie rekrutacji. Dokument ten składa się z kilku części, zawierających między innymi dane osobowe kandydata, dane kontaktowe do rodziców lub opiekunów prawnych, oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowy, a także merytoryczną część podlegającą ocenie przez Komisję Rekrutacyjną.

Część A – Dane ucznia

Część A - karty zgłoszeniowej zawierają dane osobowe oraz kontaktowe uczestnika. Będą one niezbędne w przypadku zakwalifikowania kandydata do udziału w projekcie, posłużą do przygotowania umowy finansowej, kodowania w informatycznych systemach Narodowej Agencji sprawującej nadzór nad projektem, wypełniania certyfikatów, kart projektu. Dlatego ważne jest, aby dane były poprawne oraz czytelne, ewentualne błędy na tym etapie mogą być nie do skorygowania.

Część B – Dane rodziców opiekunów prawnych

Część B – Dane kontaktowe rodziców ułatwiają kontakt w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Podanie danych jest szczególnie istotne w przypadku uczniów niepełnoletnich, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie.

Część C- List motywacyjny

Część C -  list motywacyjny (punkty przyznaje Komisja Rekrutacyjna)

Część D - Kryteria merytorycznie podlegające ocenie (uczeń)

Na podstawie informacji zawartych w tej części formularza Komisja Rekrutacyjna przyzna punkty zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Regulaminie Rekrutacji. Uczeń zobligowany jest do podawania prawdziwych danych (dane będą weryfikowane przez Komisję Rekrutacyjną) w przypadku stwierdzenia nadużyć, kandydat może zostać skreślony z udziału w projekcie.

• Ocena z języka angielskiego za ostatnie zakończone półrocze nauki – Kandydat podaje ocenę za ostatnie zakończone półrocze nauki.
  • Komunikatywne posługiwanie się angielskim na podstawie rozmowy z nauczycielem języka angielskiego – wypełnia nauczyciel j. angielskiego oddelegowany przez Dyrekcję do przeprowadzenia rozmów z uczniami.
  • Średnia ocen za ostatnie zakończone półrocze nauki – Kandydat podaje średnią za ostatnie zakończone półrocze nauki ze wszystkich przedmiotów na z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
  • Kryterium zmniejszonych szans (sytuacja materialna, niepełna rodzina, rodzina wielodzietna, niepełnosprawność, kryterium geograficzne, inne) – Kandydat wpisuje wszystkie czynniki, kwalifikujące go do objęcia kryterium zmniejszonych szans, które według niego mają wpływ na to, że możliwości ucznia w zakresie edukacji są ograniczone przez wskazane czynniki. Punkty mogą być przy na podstawie wiedzy komisji rekrutacyjnej po zasięgnięciu opinii wychowawcy.
  • Ocena z zachowania za ostatnie zakończone półrocze nauki
  • Ocena listu motywacyjnego (punkty wpisuje przedstawiciel Komisji Rekrutacyjnej)

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z wytycznymi Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz rozporządzeniami Unijnymi Krajowymi koniecznie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych do celów projektu. Prosimy uważnie zapoznać się z treścią. W dolnej części „Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych” należy zaznaczyć prawidłowe stwierdzenie poprzez skreślenie niewłaściwego określenia.

Data i czytelny podpis ucznia oraz rodzica/opiekuna prawnego (jeśli dotyczy) – W tym polu Kandydat wpisuje aktualną datę oraz czytelny podpis.  W przypadku kiedy Kandydat w dniu aplikowania nie ukończył 18 roku życia podpis z aktualną datą składa również rodzic lub opiekun kandydata.

Data i czytelny podpis ucznia – W tym polu Kandydat wpisuje aktualną datę oraz czytelny podpis.

Dokumenty do pobrania w załączniku.